Championship: Bešiću 90 minuta u velikom derbiju, Vrančić asistirao za bod Norwicha

Odigrano je kompletno 26. kolo engleskog Championshipa u kojima je upisano nekoliko vrlo zanimljivih rezultata, a nastup su upisala dvojica bosanskohercegovačkih fudbalera, Mario Vrančić i Muhamed Bešić.

U velikom derbiju odigranom na Pride Parku Derby i Middlesbrough su odigrali 1:1. Već u drugoj minuti Harry Wilson je pogodio za vodstvo Ovnova, ali su gosti poravnali u nastavku.

Igrao se 52. minut kada je James Hugill poravnao i postavio konačnih 1:1. Bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.

Istim rezultatom (1:1) odigran je i duel između Brentforda i Norwicha. Domaći su poveli golom Jeanviera u 22. minuti, ali je u samom finišu bh. fudbaler Mario Vrančić upisao novu asistenciju, Timu Kloseu, za konačnih 1:1.

Od ostalih interesantnih rezultata, izdvaja se pobjeda Hulla nad Boltonom rezultatom 6:0, kao i šok za ekipu Stokea protiv Bristola (0:2).