Četvrti ovosezonski trijumf Slobode: Vidović iz penala presudio Zeničanima

U susretu 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sloboda je na Tušnju savladala Čelik minimalnim rezultatom 1:0. Tuzlaci su do četvrtog ovosezonskog trijumfa došli potpuno zasluženo, a jedini pogodak na meču postigao je Vidović u 59. minuti iz jedanaesterca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji tuzlanskog tima, dok su se Zeničani orjentisali na kontra napade. Na prva uzbuđenja čekalo se do 13. minute, kada je Husejinović odlično probio po desnoj strani, ali na njegov prizemni ubačaj u sredinu, niko nije natrčao od fudbalera Slobode. Već u narednom napadu Sloboda je prijetila preko lijeve strane, ali je Vidović zakasnio na ubačaj Ivetića.

Vidović je u 18. minuti oprobao udarac s dvadesetak metara, ali golman Čelika Ružić bio je siguran. Isti igrač propustio je veliku priliku u 32. minuti, kada mu je udarac iz velike udaljenosti sjajno odbranio Ružić i loptu skrenuo u korner.

Nakon kornera domaći su tražili penal jer su smatrali da je lopta pogodila u ruku jednog od igrača zeničkog kluba, ali glavni sudija Admir Šehović samo je odmahnuo rukom.

Do kraja poluvremena Vidović i Husejinović ponovo su prijetili, ali nisu bili precizni. S druge strane Okić je u posljednjim trenucima prvog dijela mogao do gola, ali je golman Slobode Vukliš spasio svoj tim. Zanimljivo, ni deveti put ove sezone fudbaleri Slobode nisu uspjeli postići pogodak u prvom poluvremenu.

U drugo poluvrijem gosti su ušli dosta otvorenije, nekoliko puta Zeničani su opasno prijetili. A onda, igrala se 58. minuta, Karamatić je naivno faulirao Beganovića u šesnaestercu, a glavni sudija meča Admir Šehović pokazao je na penal. Siguran izvođač bio je Vidović.

U 65. minuti dogodila se pomalo bizarna situacija. Glavni sudija Šehović povrijedio je ruku i nije mogao nastaviti suditi meč, a njega je zamijenio četvrti sudija Adis Mulahasanović. Do kraja susreta na obje strane viđeno je još po nekoliko prilika, ali su mreže ostale mirovati.

U narednom kolu Sloboda dočekuje GOŠK, dok će Čelik ugostiti Tuzla City.

Premijer liga, 9. kolo: Sloboda – Čelik 1:0 (Vidović 59’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 2.500. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Žuti kartoni: Alispahić (Sloboda).

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš (od 78. Vasiljević), Husejinović (od 90+2. Pirić), Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Alispahić (od 89. Salihović), Zukić, Ignjatović.

Čelik: Ružić, Livaja, Dedić, Okić (od 83. Dilaver), Karamatić, Grahovac, Mehić, Jamak (od 83. Nikolić), Miletić, Jazvin (od 68. Alispahić), Jurina.