Celticsi slavili u neizvjesnoj završnici, LeBron vodio Cavse do nove pobjede u Torontu

Košarkaši Bostona povećali su prednost u polufinalnoj seriji Istočne konferencije NBA play-offa protiv Philadelphije na 2-0 pošto su dobili drugi meč rezultatom 108:103.

Ekipa Philadelphije odlično je počela meč u TD Gardenu i veoma brzo je došla do dvocifrenog vodstva. Kroz veći dio prvog poluvremena Boston nije imao nikakvo rješenje za poletne Sixerse koji su vodili čak 51:30. Tada su međutim Celticsi krenuli u seriju 18-3 te su zaostajali svega pet poena na poluvremenu.

To je Bostonu dalo snage da u drugom poluvremenu odlično nastavi pa su u tom dijelu meča domaći kontrolisali rezultat i uglavnom bili u plusu.

Ipak, mlada ekipa Philadelphije je odlično odgovorila u posljednjem periodu kada su Joel Embiid i Robert Covington pogađali važne koševe. Ipak Boston je imao uvijek spreman odogovr u vidu Terryja Roziera pa se ušlo u neizvjesnu završnicu.

U njoj su najvažnije poene za Celticse postigli Al Horford, a zatim i Jayson Tatum. Imali su i Sixersi svoje šanse u zadnjoj minuti, ali nisu bili mirne ruke.

Tatum je bio i najefikasniji kod Bostona sa 21 poenom, poen manje je imao Rozier.

Kod Philadelphije je Embiid imao 23 poena i 14 skokova.

Poput Bostona, poveo je i Cleveland sa 2-0 u polufinalu Istoka, s tim da su Cavsi obje pobjede ostvarili kao gosti. Sinoć su rutinski savladali Raptorse, 128:110.

Ponovo je fenomenalan bio LeBron James sa 43 poena, 14 asiatencija i 8 skokova, uz dobru podršku Kevina Lovea (31 poen, 11 skokova). Kod Toronta najefikasniji DeMar DeRozan (24 poena).

NBA play-off, polufinale Istoka: Boston – Philadelphia 108:103 (2-0), Toronto – Cleveland 110:128 (0-2).