Celticsi ‘metlom’ do druge runde play-offa: Klupa Bostona postigla 49 poena

Večeras je odigrana i četvrta utakmica play-off serije između Indiana Pacersa i Boston Celticsa, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 106:110 i tako završili seriju omjerom 4-0.

Boston je pred ovaj meč imao skor 3-0 i već su jednom nogom bili u narednoj rundi.

Utakmica u Indianapolisu je započela na najbolji način za Celticse koji su na samom startu napravili seriju od 8:0, što je natjeralo trenera domaće ekipe da odmah pozove i prvi time-out.

Taj prekid je odlično poslužio domaćima da konsoliduju redove i vrlo brzo su se uspjeli vratiti u utakmicu. Obje ekipe su igrale čvrsto i nijedan tim se nije uspio rezultatski odmaći od protivnika.

Ipak, prednost pred odlazak na odmor su preuzeli igrači Indiane, te je rezultat na poluvremenu glasio 49:47.

Nastavak je ponudio sličnu igru kao i u prvom poluvremenu, a u posljednju dionicu gosti ulaze sa minimalnom prednošću od pola koša.

U posljednjoj četvrtini se prednost smjenjivala sa jedne na drugu stranu i sve je upućivalo na uzbudljivu završnicu.

Ipak, do nje nije došlo jer je na pet minuta prije kraja Boston stegao odbranu, dok su naprijed koš domaćih rešetali Morris, Hayward i Tatum.

Vrijedi istaći da je klupa Bostona na večerašnjoj utakmici postigla 49 poena i sigurno je bila prevaga koja im je donijela pobjedu. Najefikasniji kod Celticsa su bili Gordon Hayward sa 20 i Marcus Morris sa 18 poena, dok je sa druge strane hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao 22 poena.

Konačan rezultat je glasio 106:110, a Celticsi u drugoj rundi čekaju pobjednika serije između Milwaukee Bucksa i Detroit Pistonsa (3-0).