Aspas vodio Celtu do pobjede protiv Sociedada: Levante i Huesca podijelili bodove

U okviru 31. kola španske LaLige odigrane su još dvije utakmice, gdje je Celta upisala pobjedu nad Sociedadom, a Levante i Huesca su međusobno podijelili bodove.

Celta je do pobjede došla preokretom, jer su nakon prvog poluvremena gubili 0:1 golom Wilian Josea u 32. minuti susreta.

Seriju golova u drugom poluvremenu je započeo Aspas golom sa bijele tačke u 51. minuti, da bi isti igrač donio potpuni preokret za Celtu u 70. minuti susreta.

Tačku na ovaj meč je stavio Gomez golom u 91. minuti, čime je svojoj ekipi donio važna tri boda.

U drugoj utakmici ekipa Levantea je ugostila Huescu, a konačan rezultat je glasio 2:2.