Čelik na krilima Robijaša došao do pobjede spasa u Vitezu

Čelik je u 7. kolu Lige za opstanak kao gost pobijedio Vitez sa 0:2 i dodatno se približio opstanku u društvu najboljih.

Nakon početne inicijative Čelik je poveo već u 15. minuti. Nakon kornera Jusić se najbolje snašao uz kaznenom prostoru za veliku radost Zeničana. Nakon toga domaći su preuzeli igru, ali crno-crveni su mogli udvostručiti vodstvo u 31. minuti kada je Brković bio sam ispred Nwolokora, ali golman Viteza je odbranio.

Vitez je tek preko Alispahića imao polupriliku do kraja prvog dijela, ali njegov šut bio je lagan plijen za Ružića.

U nastavku smo gledali jalove napade domaćih koji nisu uspjevali da nađu put do gola Zeničana.  Iz takve igre, gosti su uspjeli da dođu i do drugog gola u finišu. Čelik je riješio sve dileme oko pobjednika u 79. minuti kada je nakon sjajne akcije rezervista Haurdić pogodio i tako ovjerio trijumf gostiju.

Vitez – Čelik 0:2 (Jusić 14’, Haurdić 79’)

Gradski stadion u Vitezu. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo)

Vitez: Nwolokor, Stanić, Rašić, Alispahić, Muminović, Vrhovac, Mamić, Đerić, Sadiković, Kapetan, Selimović.

Čelik: Ružić, Regoje, Karić, Brković, Dilaver, Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Šišić.