Čelik i zvanično ispao iz Premijer lige: Trijumf Slobode u Zenici

U duelu starih rivala Čelika i Slobode bolji je bio gost iz Tuzle koji je slavio rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Slobode domaćin je i zvanično napustio društvo najboljih u bosanskohercegovačkom fudbalu.

Čelik je veoma dobro otvorio meč. Preko Anđušića i Kouadija domaći su mogli do golova, ali to se nije dogodilo.

S druge strane, prva prilika i odmah gol. Igrao se 16. minut kada je Salihović glavom iskoristio ubačaj Ivetića i doveo Tuzlake u vodstvo.

Samo sedam minuta kasnije vidjeli smo i novi gol. Ovaj put, strijelac za goste bio je Bekić. Nakon toga crveni karton je zbog udarca laktom dobio Germain Kouadio.

U nastavku prvog dijela ponovo je Čelik napadao, ali promjene rezultata nije bilo. Najbolju priliku propustio je Stevo Nikolić u samom finišu.

Drugi dio igre donio je znatno manje kvalitetnih situacija pred oba gola, a Sloboda je znalački sačuvala prednost i tako osigurala opstanak, a velikog rivala ‘gurnula’ u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Čelik – Sloboda 0:2 (Salihović 16’, Bekić 23’)

Stadion: Bilino polje. Gledalaca: /. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Crveni karton: Kouadio (Čelik)

Čelik: Karajbić, Bevab, Kouadio, Pandža, Nikolić, Livančić, Karamatić, Kadrić, Anđušić, Šišić, Đelmić.

Sloboda: Muminović, Terzić, Salihović, Rustemović, Todorović,  Bekić, Smajić, Osmanagić, Husić, Ivetić, Ignjatović.