Cedevita slavila u gradskom derbiju: Solidan nastup Stipanovića, Musa ubacio dva poena

Cedevita je slavila u dramatičnoj završnici gradskog derbija protiv Cibone u okviru desetog kola A1 lige(84:81). Andrija Stipanović je pružio solidnu partiju, dok je Džanan Musa ubacio dva poena.

Cibona je već u prvoj četvrtini stekla značajnu prednost (15:27), a do odlaska na odmor Cedevita je uspjela smanjiti zaostatak samo za poen.

Gosti su čuvali prednost do ulaska u četvrtu četvrtinu u kojoj je Cedevita zaigrala sjajno i u samom finišu došla do izjednačenja (80:80).

Pola minute prije kraja utakmice Marko Tomas je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a zatim je William Cherry pogodio za dva poena, a nakon toga je Demetrius Nichols pogodio oba slobodna bacanja i donio Cedeviti pobjedu od 84:81.

Stipanović je ubacio deset poena, čemu je dodao skok i četiri asistencije, dok je drugi bh. reprezentativac Džanan Musa ubacio dva poena. Roko-Leni Ukić je vodio Cedevitu do pobjede sa 25 poena, a na drugoj strani najefikasniji je bio Ivan Novačić sa 23 poena.