Cedevita pobjedom otvorila sezonu: Sjajni Musa nerješiva enigma za FMP

Cedevita je na svom terenu dočekala FMP i slavila pobjedu od 74:67.

Prvi period igre bolje su otvorili gosti te nakon prve četvrtine imali vodstvo od 24:17.

U drugom periodu Cedevita se u potpunosti vraća u igru te se na odmor odlazi sa rezultatom 39:37.

U trećoj četrvrtini, momčad iz Zagreba nošena Džananom Musom nastavlja da dominira i tako u posljednju četvrtinu ulaze sa rezultatom 61:49.

U posljednjoj četvrtini FMP se malo vratio u meč, ali nedovoljno, te je utakmica završena rezultatom 74:67 u korist domaćina.

Najefikasniji igrač na meču bio je Džanan Musa, koji je postigao 21 poen, i tome dodao šest skokova jednu asistenciju i dvije oduzete lopte. Drugi bh. reprezentativac iz redova Cedevite, Andrija Stipanović je meč završio sa osam postignutih poena, pet skokova, tri asistencije i jednom oduzetom loptom.

U gostujućoj ekipi najefikasniji igrač bio je Čović sa 20 poena, devet asistencija i tri ostvarena skoka