Cedevita fantastičnom partijom nanijela prvi ovosezonski poraz Zvezdi u ABA ligi

KK Cedevita je na domaćem terenu ubjedljivo slavila nad Crvenom zvezdom rezultatom 84:68.

Prva četvrtina nije nagovještavala da bi se mogao desiti ovakav rasplet jer su obje ekipe igrale na nivou, a rezultat na kraju prve četvrtine je glasio 21:20 u korist domaćina.

Najozbiljniju prednost Cedevita je osvarila u drugoj četvrtini koju su pobjedili rezultatom 28:13 te se na pauzu otišlo ubjedljivom prednošću domaćina 49:33.

Drugo poluvrijeme su domaćini čvrsto čuvali prednost, a Zvezda nije uspjela smanjiti zaostatak. U konačnici je bilo 84:68 za Cedevitu, koja je Crvenoj zvezdi nanijela prvi ovosezonski poraz u ABA ligi nakon 17 utakmica.

Cedevitu su predvodili Pullen sa 15 poena te Cobbs sa 14. Bivši reprezentativac BiH Andrija Stipanović pružio je sjajnu partiju uz 12 poena 8 skokova, dok je u redovima gostiju najefikasniji bio Dobrić sa 17 poena.