Golčina Čatakovića u pobjedi Trenčina, dva gola Haskića za Radnički

Ekipa Trenčina upisala je vrijednu pobjedu na gostovanju Budućnosti rezultatom 2:0, a pogodak je upisao i bosanskohercegovački fudbaler Hamza Čataković.

Budućnost je na otvaranju duela prvog pretkola Evropa lige bila nešto bolji rival, stvorila dvije – tri prilike pred golom Slovaka, ali bezuspješno.

Kazna je uslijedila u 27. minuti kada je fantastičan pogodak postigao mladi bh. fudbaler, Hamza Čataković. Nekadašnji član Sarajeva je svojom ‘ljevicom’ postigao jedan od pogodaka dana.

Tri minute kasnije Antonio Mance je udvostručio prednost Trenčina, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Od ostalih rezultata, izdvaja se pobjeda Rangersa sa Stevenom Gerrardom na klupi rezultatom 1:0 protiv Shkupija, kao i gostujući trijumf Partizana rezultatom 3:0 protiv crnogorskog Rudara.

Nekadašnji fudbaler Sarajeva, Nermin Haskić, postigao je dva gola u pobjedi Radničkog rezultatom 4:0 nad Gzirom