Čataković i Trenčin se oprostili od Evropa lige, neobična penal serija pripala Astani

Fudbaleri AEK-a iz Larnake slavilio su ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0 protiv Trenčina i tako ovjerili plasman u grupnu fazu Evropa lige.

Prvi duel završen je bez pobjednika u Slovačkoj, a rezultat je bio 1:1. Tako su Kiprani stekli određenu prednost pred revanš, što su i iskoristili u uzvratnom duelu.

Već u prvoj minuti AEK je došao u vodstvo. Apostolos Giannou je pogodio i tada je bilo jasno da je pred Trenčinom težak zadatak. Do poluvremena prednost je udvostručio Acoran, da bi Giannou drugim golom zaključio ovaj meč.

Bosanskohercegovački fudbler Hamza Čataković igrao je cijeli meč za gostujući sastav.

Nakon vrlo neobične penal serije Astana je zabilježila prolaz u grupnu fazu preko APOEL-a.

Pedro Henrique je postigao jedini gol u regularnom dijelu, za pobjedu domaćina rezultatom 1:0, a takav je bilans bio i u prvom duelu odigranom na Kipru.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca Astana je rezultatom 2:1 prošla dalje. Treba istaći da je Marin Aničić promašio penal za domaće, ali su zato gosti bili katastrofalni i ‘uspjeli’ promašiti čak četiri uzastopna šuta sa 11 metara.