Čardaklija se het-trikom osamio na vrhu liste strijelaca, Tržnice zasluženo slavile protiv Bazena

Večeras je u Dvorani ''Amel Bečković'' odigran prvi dio 3. kola SC Business lige.

Tržnice Sarajevo su nadigrale Bazene Otoka i slavili pobjedu od 4:0, dok je su u drugom, veoma uzbudljivom susretu BH Telecom i FDS podijelili bodove, odnosno rezultat na kraju meča glasio je 5:5.

TRŽNICE SARAJEVO – BAZENI OTOKA 4:0 (Otajagić x2, Džanković, Sarvan)

Prvo poluvrijeme nam je donijelo odličnu igru na obje strane, ali kako Bazeni tako ni Tržnice nisu imali koncentracije u završnici te se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

U drugom poluvremenu obje ekipe su krenule jako, ali Bazene je stigao umor, a to su Tržnice iskoristile pa u 26. i 27. minutu stižu do vodstva od 2:0. Do kraja susreta su povećali vodstvo na 4:0, te ovim rezultatom zasluženo slavili pobjedu.

TRŽNICE SARAJEVO: Šahbazović, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Hadžić, Dedić, Fetahović, Saračević, Trakić, Sarvan.

BAZENI OTOKA: Muharemović, Korač, Deljković, Velić, Simonović, Durmić, Bašić, Janjoš, SuBašić, Sinanović, Smajović.

BH TELECOM – FDS 5:5 (Čardaklija x3, Musić, Lindov / Kadrić x2, Imamović x2, Hasanspahić)

Veoma zanimljiv susret sa mnogo varnica na terenu je na kraju završen podjelom bodova, odnosno rezultatom 5:5.

BH Telecom je imao vodstvo na početku susreta, da bi FDS stigao do preokreta, a u jednom trenutku su imali i vodstvo od dva gola razlike.

Pred sami kraj susreta u redove FDS-a se uvukla nervoza što je BH Telecom iskoristio i napravio nevjerovatan preokret.

Međutim, do kraja nisu uspjeli sačuvati prednost, pa je FDS u posljednjim trenucima stigao do gola i tako se susret završio rezultatom 5:5.

Vrijedi istaći da je u korist FDS-a dosuđen jedanaesterac, koji nisu uspjeli iskoristiti, odnosno golman Žigović je odbrano jedanaesterac koji je izveo Aljukić.

BH TELECOM: Žigović, Lindov, Granilo, Musić, Avdić, Junuzović, Borovina, Tipura, Čardaklija, Karić, Suljević.

FDS: Piragić, Rovčanin, Šahmanija, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Bulbul, Aljukić.