Cagliari sve dalje od opasne zone, na Sardegni nakon Intera pala i Fiorentina

U okviru 28. kola italijanske Serije A ekipa Cagliarija je savladala Fiorentinu sa 2:1.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta mirno, a u drugom je mrežu gostiju načeo Joao Pedro golom u 52. minuti.

U 66. minuti je već stajalo 2:0 za Cagliari a strijelac novog pogotka je bio Ceppitelli.

Počasni pogodak za Viole je postigao Chiesa u 88. minuti susreta za konačnih 2:1.

Ovo je treća vezana pobjeda Cagliarija na domaćem terenu, a prije Fiorentine su pali Inter i Parma. Sada se ekipa dosta učvrstila na sredini tabele i sve su dalje od zone ispadanja, dok Fiorentina gubi skoro sve šanse za jedno od mjesta koje vodi u Evropu.

Cagliari – Fiorentina 2:1