Cagliari pao u finišu: Zapata i Pašalić poslali Atalantu na megdan Juventusu

Odigran je i još jedan susret osmine finala Coppa Italia, a na Sardiniji je viđena neizvjesna završnica utakmice Cagliarija i Atalante.

Domaći su se dobro držali kroz cijelu utakmicu iako je Atalanta bila bolji protivnik, ali su ipak pali u samom finišu.

Utakmicu je i ovaj put riješio sjajni Duvan Zapata, koji je prvo u 88. minuti pogodio za 0:1, a zatim pet minuta kasnije namjestio gol Mariju Pašaliću, koji stavlja tačku na ovu utakmicu.

Tako je Atalanta prošla u četvrtfinale, gdje je čeka najteži mogući protivnik – ekipa Juventusa, predvođena najboljim fudbalerom svijeta i našim Miralemom Pjanićem.