Bundesliga: Ibiševićeve asistencije za pobjedu Herthe, Dortmund na vrhu

Odigrana su još četiri susreta petog kola njemačke Bundeslige, a Borussia Dortmund je zabilježila novu pobjedu, ovaj put na gostovanju HSV-u rezultatom 3:0.

Shinji Kagawa je u 24. minuti iskoristio asistenciju Omera Topraka i tako doveo Borussiju u vodstvo na gostovanju u Hamburgu, a onda je Pierre-Emerick Aubameyang udvostručio prednost nakon sat vremena igre. Posljednji pogodak na utakmici

Bosanskohercegovački fudbaler Sejad Salihović zaigrao je od prve minute jedan meč u Bundesligi nakon dugo vremena i tako najavio veliki povratak. Iskusni fudbaler je odigrao do 70. minute kada ga je zamijenio Waldschmidt.

Vedad Ibišević je upisao dvije asistencije u pobjedi Herthe nad Leverkusenom rezultatom 2:1. Prvo je iskusni bh. reprezentativac namjestio pogodak Leckieju u 16. minuti, a onda i Salomonu Kalouu osam minuta kasnije. Do kraja su gosti preko Brandta smanjili zaostatak, a Ibišević je, uz ovacije, teren napustio nakon 70 minuta igre.

Kenan Kodro i Ermin Bičakčić nisu bili u protokolu utakmice Mainz-Hoffenheim zbog povreda, a navijači su imali priliku gledati prilično interesantan duel u kojem je sve važno viđeno u prvom dijelu. Latza i Muto su doveli Mainz u vodstvo od 2:0 već nakon 15 minuta igre, ali su gosti do poluvremena preko Amirija i Wagnera poravnali rezultat. Očekivao se nastavak golijade, ali do kraja su gosti uspjeli postići jedan pogodak i slaviti na vrlo teškom gostovanju rezultatom 3:2.

Freiburg i Hannover su odigrali 1:1, a pogotke su postigli Harnik i Petersen.