Bundesliga: Bayern iskoristio kiks Leipziga, Werder šokirao Borussiju Dortmund

Bayern je nastavio svoj put do nove titule minimalnom pobjedom u 15. kolu Bundeslige na gostovanju protiv Eintrachta iz Franfurta.

Bavarci su do pobjede stigli pogotkom Vidala u 20. minuti, kada je Čileanac lijepo glavom pogodio mrežu domaćeg sastava.

Drugoplasirani Leipzig je napravio kiks protiv Mainza, za koji zbog povrede nije konkurisao Kenan Kodro, a na kraju je bilo 2:2. Strijelaci za domaće bili su Kampl u 29. i Werner u 45. minuti iz penala, a za goste je pogodio Quaison u 39. minuti, te Berggreen u 87. minuti.

Novi šok doživjela je Borussija Dormtund domaćim porazom od Werdera 1:2. Tim iz Bremena poveo je preko Eggesteina u 26. minuti, a poravnao je Aubameyang u 57. minuti. Ipak, tri velika boda klubu iz Bremena donio je Gebre Selassie u 65. minuti.

Izet Hajrović nije ulazio u igru i meč je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

U posljednjem poslijepodnevnom duelu Hamburgera i Wolfsburga nije bilo golova.