Budućnost savladala Krku u finalnom susretu 13. memorijalnog turnira Mirza Delibašić

Košarkaši Budućnosti pobjednici su 13. međunarodnog memorijalnog turnira "Mirza Delibašić", igranog u Sarajevu u znak sjećanja na legendu bh. košarke, javlja Anadolu Agency (AA).

Košarkaši kluba iz Podgorice slavili su u finalnom dvoboju protiv slovenačke Krke rezultatom 88:64 (23:19, 20:12, 21:18, 24:15).

Slovenačka Krka je povela na startu utakmice, ali je Budućnost napravila seriju od 10:0 ostvarivši prednost od 23:19 koju nije ispuštala do kraja prve četvrtine. Druga četvrtina je protekla u vodstvu podgoričkog tima, a rezultat nakon prvih 20 minuta bio je 43:31.

Budućnost je u posljednju četvrtinu meča ušla sa vodstvom od 15 poena, a na plus 20 su došli sedam minuta prije kraja meča. Prednost od plus 20 zadržali su do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Najefikansiji igrač na meču bio je Gibson iz redova Budućnosti sa 21 poenom i tri skoka, a pored njega odličan je bio i Šehović, te je ubacio 15 poena, sedam skokova i tri asistencije.

U redovima Slovenaca Jošilo i Kovačević su postigli 16, odnosno 15 poena.

Na ovogodišnjem turniru, koji je počeo jučer u Skenderiji, učestvali su KK Budućnost VOLI iz Podgorice, OKK Sloboda Tuzla, slovenačka Krka iz Novog Mesta, te domaćin KK Bosna Royal.

Prije današnjeg finala, odigrana je i utakmica za treće mjesto u kojoj su bolji bili ošarkaši Bosne Royal, koji su Slobodu pobijedili rezultatom 67:63.