Budućnost ostvarila treću pobjedu zaredom u Euroligi, Španci položili oružje u Morači

Budućnost je ostvarila šestu ovosezonsku pobjedu u Euroligi, treću zaredom u najjačem klupskom takmičenju. Gran Canaria je položila oružje u Morači.

Rezultat je bio tijesan tokom većeg dijela meča, ali nakon što je Coty Clark u zadnjoj minuti poentirao za 75:67 otklonjene su sve dileme o pobjedniku. Trojka Erikssona tek je ublažila poraz španskog tima i zaključila konačnih 75:70.

Norris Cole, bivši NBA playmaker koji je preporodio podgoričku ekipu, ponovo je bio najefikasniji u redovima prvaka ABA lige, utrpao je Gran Canariji 20 poena (po 5 asistencija is kokova). Odličnu predstavu imao je i gruzijski centar Goga Bitadze (16 poena, 7 skokova). Nemanja Gordić, koji je evidentno u nemilosti trenera Jasmina Repeše, nije postigao niti jedan koš tokom devet minuta na parketu.

Kod Gran Canarije se istakao Siim-Sander Vene sa 16 poena.

Sedmicu dana nakon poraza na gostovanju CSKA u Moskvi, ekipa Bayerna je u istom gradu ostvarila značajan trijumf nad Khimkijem u borbi za plasman u Top 8 Eurolige.

Iako je krenula u meč sa minusom od čak 18 poena na kraju prve četvrtine, njemačku ekipu su napadački pokrenuli Derrick Williams (u prvom) i Vladimir Lučić (u drugom poluvremenu) i to je uz drastično bolju timsku igru u odbrani dovelo do trećeg euroligaškog “breaka” te trijumf Bavaraca od 71:60.

Na drugoj strani, najefikasniji u ekipi Khimkija bili su Malcolm Thomas i Jordan Mickey. Obojica su postigla po 13 poena.

Iznenaženje je priredila Darussafaka. Istanbulska ekipa upisala je tek treći ovosezonski trijumf u Euroligi i to nad snažnim timom Baskonije, 80:75.

Darussafaku su do pobjede vodili Amerikanci Toney Douglas (21 poen) i Michael Eric (18), najefikasniji kod Baskonije bio je Matt Janning (18). Potencijalni bh. reprezentativac Ajdin penava bio je na klupi španskog tima, ali nije ulazio u igru.

U posljednjem večeršnjem susretu Eurolige, moskovski CSKA pobijedio je u gostima Barcelonu, 76:84, uz fantastičnu partiju Nanda De Coloa (25 poena).