Milwaukee Bucksi na krilima serije od 21-0 došli do pobjede protiv Philadelphia Sixersa

Milwaukee Bucksi došli su do pobjed protiv 76ersa, poslije fantastične serije 21-0 u finišu treće dionice - 118:110.

Milwaukee Bucksi došli su do pobjede protiv 76ersa, poslije fantastične serije 21-0 u finišu treće dionice – 118:110.

Phila je furiozno startovala meč i već krajem prve četvrtine došla do plus 20 (41:21). Bucksi su se uspjeli vratiti i izjednačiti u drugoj četvrtini, ali je onda ponovo uslijedila dobra igra Sixersa i novi odlazak na dvocifrenu razliku.

Do sredine treće četvrtine djelovalo je da će gosti doći do pobjede, Philadelphia je imala plus 14, međutim, tada je uslijedio uraganski nalet Bucksa – pomenuta serija u posljednjih šest minuta, koju je zakucavanjem krunisao Giannis Antetounkounmpo za vodstvo 93:86. U posljednjoj četvrtini, domaći su napravili novu seriju (10-0) i otišli na 112:98, poslije čega je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najzaslužniji za pobjedu Milwaukeeja bio je pomenuti Antetounkounmpo sa 35 poena, devet skokova i sedam asistencija. Bledsoe je ubacio 22, uz sedam asistencija, 13 je dodao Parker.

Kod Phile, Dario Šarić je bio najefikasniji sa 25 poena, Joel Embiid je uz 19 imao i osam skokova, Redick je ubacio 17, a Simmons je pored 12 poena sakupio i 15 skokova.

Uprkos porazu, Sixersi su ostali ispred Milwaukeeja, na šestom mjestu Istoka sa 34-28. Bucksi su sedmi sa 34-29.

Rezultati NBA lige: Milwaukee – Philadelphia 118:110, Atlanta – Phoenix 113:112, Toronto – Charlotte 103:98, Washington – Indiana 95:98, Dallas – New Orleans 109:126, LA Clippers – Brooklyn 123:120, Sacramento – New York 102:99.