Bradley vodio Celticse do treće pobjede protiv Wizardsa

Boston Celticsi su na svom parketu u petoj utakmici polufinalne serije Istoka savladali Washingtion Wizardse rezultatom 123:101.

Već nakon prvih 12 minuta moglo se vidjeti da Celticsi imaju sve u svojim rukama, te su nakon prve dionice imali +12. I u nastavku ista slika na parketu, a do odlaska u svlačionice prednost domaće momčadi je narasla na 16 poena. U drugom dijelu susreta Boston je lagano čuvao prednost, a gosti iz prijestolnice nisu uspjeli ugroziti prednost Thomasa i društva. Nakon posljednjeg zvuka sirene na semaforu je stajalo 123:101, za vodstvo Bostona od 3:2 u seriji.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Bradley sa ličnim rekordom u play offu od 29 poena, a pratili su ga Horford sa 19, te THomas i A. Johnson sa po 18 koševa. Na drugoj strani je Wall bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Beal ubacio 16 koševa.