Bosnalijek savladao Javni Servis BiH, BH Pošta i Tržnice Sarajevo remizirali

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana dva duela 12. kola desete sezone SC Business lige, dok su dva susreta registrovana službenim rezultatom.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana dva duela 12. kola desete sezone SC Business lige, dok su dva susreta registrovana službenim rezultatom.

Bosnalijek je sa 3:1 bio bolji od ekipe Javnog Servisa BiH, dok je odličan susret između BH Pošte i Tržnica Sarajevo završen sa 2:2. Mečevi BH Telecoma i Klasa, te Vodovoda i Kanalizacije i DDC MLS-a, registrovani su sa službenih 3:0 u korist domaćih momčadi.

BH Pošta – Tržnice Sarajevo 2:2 (Džafo, Krka / Džanković, Huskić)

BH Pošta je odlično otvorila meč i u 5. minutu preko Džafe dolaze do vodstva od 1:0.

U 13. minutu Poštari su nakon odličnog solo prodora Krke stigli do vodstva od 2:0.

Samo dvije minute poslije Džanković uz pomoć smušene intervencije Zuke dolazi do smanjena rezultata na 2:1.

Na otvaranju drugog dijela u odličnoj prilici se našao Janjoš, međutim umjesto brze reakcije pred golom gostiju, on se odlučio na dribling i tako upropastio odličnu priliku za domaće.

Odmah nakon ove prilike stiže kazna, naime na drugoj strani je Huskić na odličan način zatresao mrežu BH Pošte i tako svojoj ekipi donio poravnanje.

Do kraja susreta obje ekipe su imale svoje prilike, međutim rezultat se nije mijenjao pa je ostalo 2:2.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Tržnice Sarajevo: Otajagić, Džanković,Junuzović, Bogilović, Kadrić, Šahbazović, Imamović, Huskić.

Bosnalijek – Javni Servis 3:1 (Bekan, Mrguda, Hasanović / Pamuk A.)

Veoma čvrstu utakmicu odigrali su Bosnalijek i Javni Servis.

Domaći su u 6. minutu preko Bekana došli do vodstva, da bi gosti u 11. minutu preko Alena Pamuka došli do poravnanja.

Do kraja prvog dijela igre nije se dešavalo ništa značajno, pa se na odmor otišlo sa rezultatom iz 11. minuta.

U drugom dijelu Bosnalijek je krenuo veoma ofanzivno, dok se momčad Javnog Servisa bazirala na kontranapade.

Farmaceuti su kroz napadačku igru uspjevali doći do prilika, od kojih je većinu imao Mrguda, ali njegove nišanske sprave večeras nisu bile naštimane tako da je imao nekoliko nevjerovatnih promašaja.

Ipak u 38. minutu Mrguda je uspio pronaći put do mreže gostiju i svojoj ekipi donijeti novo vodstvo na susretu.

Igrao se 39. minut kada se Mrguda ponovo našao u prilici, ali umjesto mreže pogodio je okvir gola, međutim na njegovu sreću lopta se odbila do Hasanovića koji matira golmana gostiju i postavlja konačnih 3:1 u korist Bosnalijeka.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Pećanac, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

Večerašnje mečeve sudili su Almedin Berilo i Deni Ćatibović.

Vodovod i Kanalizacija – DDC MLS 3:0 (Službeni rezultat)

BH Telecom – Klas 3:0 (Službeni rezultat)