Bosnalijek i Pokop sezonu počeli pobjedama, BH Pošta se spasila sa zvukom sirene

Večeras su u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri susreta prvog kola desete jubilarne sezone SC Business lige.

Pokop je u odličnom susretu sa 4:2 savladao Vodovod i Kanalizaciju, dok je Bosnalijek također stigao do pobjede nad Bazen Otokom od 4:1. Securitas i BH Pošta su odigrali veoma zanimljiv meč, ali su na kraju remizirali sa 2:2. U posljednjem večerašnjem duelu igrali su ZAMM mC/Liga Bez Briga i BH Telecom, a domaći su na kraju slavili pobjedu od 5:2.

Vodovod i Kanalizacija – Pokop 2:4 (Salčin, Konjhodžić / Pleh x2, Kordax2)

Nakon početnog ispitivanja snaga u nekoliko prvih minuta, Pokop je preuzeo inicijativu na terenu pa preko Pleha iz prve prave prilike stižu do vodstva od 0:1.

Ekipa ViK-a nije dugo bila u šoku, pa su samo minut poslije preko Salčina stigli do poravnanja.

U desetoj minuti smo vidjeli uzbuđenja na obje strane. Prvo je Pokop preko Korde ponovo stigao do vodstva, ali odmah u narednom napadu Vodovod poravnava preko Konjhodžića.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo sa izjednačenih 2:2.

U drugom dijelu obje ekipe su bile jako nervozne, pa su napravili nekoliko prekršaja koji su sankcionisani kartonima, međutim, nervozu u redovima Pokopa otklonio je Pleh, koji je nakon odličnog solo prodora zatresao mrežu ViK-a za novo vodstvo svoje ekipe.

Igrao se 15. minut kada je Hreša bacio odličnu kontru, nakon koje Korda postiže svoj drugi, a za ekipu četvrti pogodak na meču.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 4:2 za Pokop koji pobjedom otvara 10. sezonu SC Business lige.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Pindžo, Babić, Salčin, Rizvanović, Bajrović, Vražalica.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović.

Bazen Otoka – Bosnalijek 1:4 (Korać / Memić, Pinjić, Avdić, Hasanović)

Bosnalijek se od samog starta meča nemutno kao favorit, a u četvrtom minutu, nakon fantastične akcije Memić trese mrežu Subašića i svoju ekipu dovodi u vodstvo.

Bosnalijek je i u nastavku bio veoma ofanzivan, ali pred sami kraj poluvremena Bazeni preko Koraća dolaze do poravnanja, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 1:1.

Do same sredine drugog dijela Bazen je odolijevao napadima Bosnalijeka, međutim u 29. minutu kapitulirao je Subašić, a strijelac pogotka bio je Pinjić.

Odmah u narednom napadu Bosnalijek preko Avdića dolazi do 3:1, da bi pet minuta prije kraja susreta Hasanović pogodio za 4:1 u korist ”Farmaceuta”.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je Bosnalijek stigao do vrijedne pobjede kojom su otvorili ovogodišnji nastup u Business ligi.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Kovač, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

Securitas – BH Pošta 2:2 (Čolić, Dagić / Krka, Bučan)

BH Pošta je od samog starta susreta krenula veoma jako, ali odlično postavljena ekipa Securitasa je odlično odgovorila na sve napade Poštara, te su sve do 14. minuta imali rezultatski egal, međutim, jedan od odličnih napada pogotkom je krunisao Krka i svoju ekipu doveo u vodstvo.

Do kraja prvog dijela igre rezultat se nije mijenjao, pa je Pošta na odmor tišla sa vodstvom od 0:1.

Adnan Pašić je na poluvremenu dao nekoliko savjeta svojim saigračima, pa je Securitas u drugo poluvrijeme ušao mnogo hrabrije, a to im se isplatilo u 27. minutu kada preko Čolića poravnavaju rezultat na 1:1.

U 32. minutu odlična prilika za BH Poštu, Škoro je matirao nemoćnog Buljugiju, međutim u posljednjem momentu loptu sa linije izbija Hrvat i tako svoju momčad rezultatski ostavlja u ovom meču.

Hrabra igra Securitasa urodila je plodom u posljednjem minutu meča, kada Dagić izlazi sam pred Zuku i matira ga za preokret i vodstvo Zaštitara od 2:1. Sa zvukom sirene Bučan pogađa mrežu Buljugije i tako Pošti donosi poravnanje, te se meč završava sa rezultatom 2:2.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović.

ZAMM mC/Liga Bez Briga – BH Telecom 5:2 (Mujezinović, Ligata x2, Habibija x2 / Čardaklija, Karić)

ZAMM mC/Liga Bez Briga i BH Telecom su veoma čvrsto otvorili ovaj susret, te se u skoro cijelom poluvremenu igralo između dva kaznena prostora, međutim u posljednjoj minuti prvog dijela igre Čardaklija nakon solo prodora pogađa za vodstvo Telecoma od 1:0, te se sa ovim rezultatom odlazi na odmor.

ZAMM mC/Liga Bez Briga je u drugo poluvrijeme ušao mnogo bolje, te su od samog starta preko Mulahmetovića i Ligate prijetili Lindovu međutim, odbrana Telecoma je odlično riješavala sve opasne situacije, pa promjene rezultata nije bilo sve do 27. minuta, kada Telecom u nizu napada Ligate i ekipe, kreće u kontranapad koji u pogodak pretvara Karić i duplira vodstvo svoje ekipe.

Nakon pogotka Telecom je iskoristio time-out, ali nakon povratka na teren su primili gol, a strijelac pogotka bio je Mujezinović koji tako nagovještava zanimljivu završnicu susreta. U 34. minutu ZAMM mC/Liga Bez Briga preko Ligate dolazi do poravnanja, da bi u naredne dvije minute Habibija postigao dva pogotka i svojoj ekipi donio preokret, te vodstvo od 4:2.

Igrao se 38. minut kada se Ligata ponovo upisao u strijelce i tako postavio konačnih 5:2 u korist domaćina.

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

BH Telecom: Lindov, Avdić, Borovina A., Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Borovina D., Jurković.

Večerašnje susrete su sudili Amir Omerbašić i Almedin Berilo.