Bosna u sudijskoj nadoknadi do pobjede, remi Veleža i Travnika

U 16. kolu nogometne Prve lige Federacije BiH visočka Bosna je došla do vrijedne pobjede protiv Čapljine na gsotovanju sa 0:1 i to golom u sudijskoj nadoknadi.

Veliku radost Visočanima donio je Cana u 92. miniti, pa sada Bosna ima tri boda više od drugoplasiranog Travnika koji je u derbiju kola u Vrapčićima remizirao protiv Veleža 0:0.

U prvom poluvremenu smo gledali ravnopravnu igru, bez većih prilika. Važnost i pritisak ove utakmice su sigurno utjecale na igrače, koji nisu prikazali najbolju igru. Velež je imao priliku zaprijetiti iz prekida, ali Tatar nije uspio uputiti dobre centaršuteve. Sa druge strane, Travnik je zaprijetio u 38. minuti, ali je Tipura odlično odbranio. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu smo gledali manje-više istu igru. Velež nije uspijevao stvoriti konstatni pritisak oko gola Travnika, dok su se gosti zadovoljili jednim bodom. Mahinić je imao najbolju šansu za Rođene, ali njegov šut glavom prolazi pored stative. Trener Rahimić je pokušao izmjenama da promijni tok utakmice, ali Memić, Ćemalović i Gosto nisu uspjeli napraviti prevagu. Na kraju, remi bez golova je i najrealniji rezultat utakmice.

Orašje je na svom terenu samo remiziralo protiv Jednistva 1:1, dok su domaće pobjede ostvarili Budućnost i Rudar Kakanj.