Bosna se dobro držala, ali onda u potpunosti pala u finišu susreta sa Igokeom

Košarkaši Igokee su slavili protiv Bosne Royal u trećoj utakmici doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 74:59 i tako poveli rezultatom 2:1.

U jednom vrlo interesantnom susretu (u prve tri dionice, op.a.), Bosna se itekako mogla nadigravati sa favorizovanim protivnikom.

Naime, prve tri četvrtine su bile potpuno otvorene, te je Bosna Royal čak u dosta navrata imala i vodstvo. Najveće vodstvo gostiju u drugom poluvremenu iznosilo je plus šest, ali je to, rosterom superiornija, Igokea nadoknadila.

U posljednjem dijelu susreta domaći tim je pravio serije i po deset koševa bez odgovora Bosne, pa je ubjedljiva pobjeda realna razlika između ova dva tima. Presudila je širina na klupi, jer su košarkaši Bosne evidentno bili u deficitu zbog manjka kvalitetnih igrača sa klupe.

Najefikasniji košarkaš na susretu je bio Amerikanac Robinson koji je postigao 23 poena, od čega dvije vrlo važne trojke kada se rezultat “lomio”.