Bosna Royal slavila u gradskom derbiju, Zrinjski demolirao ekipu Kaknja

Večeras je odigran sarajevski derbi u košarci, a Bosna Royal je rezultatom 82:69 razbila ekipu Sparsa.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost. Ipak, u nastavku prvog dijela Sparsi se bude, pa se najavljivala uzbudljivija završnica.

Međutim, u drugom dijelu Studenti su zaigrali mnogo bolje i na vrijeme ovjerili trijumf u gradskom derbiju i to sa dvocifrenom prednošću.

Washington i Šturanović su postigli po 23 poena u redovima Studenata, dok je Rogić postigao 17 za Sparse.

U drugom duelu ekipa Zrinjskog razbila je Kakanj rezultatom 110:79. Od samog starta meča Plemići su bili nadmoćniji tim u ovom duelu i zabilježili su pobjedu fantastičnom razlikom.

Sokolović je kod domaćih postigao 25, dok je Murry dodao 23.