Bosna Royal slavila u derbiju: Pejić debitovao pobjedom protiv Širokog

Košarkaši Bosne Royal slavili su vrlo važnu pobjedu u derbiju starih rivala protiv Širokog Brijega rezultatom 78:70.

Bosna je na svom parketu dočekala Široki u okviru 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše, a to je bila prilika da na najbolji mogući način, eventualnom pobjedom, debituje novi trener Studenata, Miloš Pejić.

Sarajevski tim je odigrao odličnu prvu četvrtinu, a u jednom trenutku imao je i 16 poena prednosti (23:7 – osmi minut). Na kraju prve četrvrtine Bosna je imala prednost od devet poena, ali se gosti iz Širokog Brijega vraćaju, da bi sredinom treće dionice preokrenuli rezultat. Činilo se da je tada psihološki momentum na strani gostiju, no nekoliko odličnih napada domaćeg tima i Bosna je vratila vodstvo.

Najefikasniji u redovima Bosne Royal bio je Draško Knežević koji je postigao 22 poena, dok je odličan bio i Jamir Hanner sa 15. Dvocifren je bio još i Cory Bradford sa 13 ubačenih poena.

S druge strane, Dario i Mateo Drežnjak su postigli jednak broj koševa, po 14. Naletićić je dodao 11, a po 10 postigli su Lončar i Karačić.