Bosna poražena u dramatičnom finišu: Krka drugi finalista Memorijala ‘Mirza Delibašić’

Kosarkaši Bosne Royal poraženi su u drugom polufinalnom meču Memorijalnog turnira 'Mirza Delibašić' od slovenske Krke, 70:72.

Sarajevski tim je odlično otvorio meč, polovinom druge četvrtine imao i 11 poena prednosti (30:19), ali je Krka, prvenstveno dobrom odbranom, ipak okrenula rezultat i na poluvrijeme otišla s vodstvom od 39:36.

U drugom poluvremenu, Slovenci su uspješno održavali razliku, u nekoliko navrata imali i dvocifrenu prednost, ali završnica meča ipak je donijela dramu. U trileru u posljednjim sekundama, rezultat je glasio 70:70 kada je Domen Bratož pogodio polaganje za pobjedu gostiju.

Najefikasniji u redovima Krke bio je Ziga Fifolt (17 poena), a Knežević kod Bosne (15).

Krka će sutra u finalu igrati protiv Budućnosti, a Bosna protiv Slobode u meču za treće mjesto.