Bosna Royal poražena u Čačku: Borac u potpunosti opravdao rolu favorita

Borac iz Čačka je na svom terenu u okviru 21. kola ABA druge lige dočekao Bosnu Royal i slavio pobjedu od 87:68.

Domaći su u susret ušli kao favoriti, a to su dokazali u prvoj četvrtini kada su slavili sa 24:17.

Bosna u drugoj dionici popravlja svoju igru, ali nedovoljno da bi ugrozili rezultatsku prednost domaćina, pa se stoga na odmor odlazi sa vodstvom Borca od 49:38.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo zanimljivu igru, a Borac je do kraja susreta uspio da poveća rezultatsku prednost i pobjedom od 87:68 opravda rolu favorita u ovom susretu.

U redovima domaćih najefikasniji su bili Stojadinović sa 17, te Čarapić sa 13 ubačenih poena, dok su kod Bosne Royal dobru partiju pružili Tuljković sa 14 i Durak sa 11 postignutih poena.