Bosna prokockala veliku prednost, Kakanj bolji od Širokog, Vogošća od Mladosti

Tri utakmice 2. kola Prvenstva BiH za košarkaše odigrane su danas u istom terminu (18 sati), dok je derbi između Zrinjskog i Sparsa počeo sat kasnije.

Skoro sva tri susreta ponudila su zanimljiv sadržaj, rezultatske preokrete i neizvjesnost.

Dramu je servirao meč u Skenderiji, iako se u jednom trenutku činilo da će meč između Bosne Royal i Gradine biti jednosmjerna ulica. Domaći tim je, naime, u prvoj minuti drugog poluvremena imao prednost od čak 17 poena (51:34), ali je katastrofalnom igrom krajem treće i početkom zadnje četvrtine dozvolio gostima da naprave preokret.

Vodila je Bosna sa 58:48 u 28. minuti, a potom je uslijedila nevjerovatna serija Gradine od 16-1 kojom su igrači tima iz Srebrenika došli do vodstva (64:59), koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Na kraju su slavili sa 74:71.

Do trijumfa su goste predvodili Dejan Bjelić (21 poena, 9 skokova) i Adi Sarajlić (21 poen, 5 skokova, 4 asistencije), dok su u redovima Bosne Royal najefikasniji bili Atif Durak (18 poena, 2 skoka) i Leland King (14 poena, 14 skokova).

Mladost je imala vodstvo na poluvremenu utakmice u Vogošći (27:32), ali je domaći sastav ipak napravio preokret te na kraju zabilježio pobjedu sa pristojnom razlikom, 70:63. Vogošćane su predvodili Imran Fazlić (14 poenaI i Dušan Hukić (12), kod Mladosti su se istakli Dušan Stankovič (14) i Koća Jovović (13)

Skoro identičan scenario odvijao se u Kaknju. Široki je vodio nakon prvih 20 minuta (34:38), ali su puleni Benjamina Šabića u drugom poluvremenu kreirali preokret, prije svega boljom organizacijom igre u napadu, te na koncu upisali trijumf od 92:81.

U redovima Kakanjaca najbolji su bili Aldin Muflizović (20) i Igor Josipović (15), kod Širokog Ivan Karačić (17) i Goran Filipović (15).

Rezultati 2. kola Prvenstva BiH za košarkaše: Bosna Royal – Gradina 71:74, Kakanj – Široki 92:81, Vogošća – Mladost 70:63.