Bosna poražena u derbiju začelja, Široki na Pecari siguran protiv Kaknja

Dva susreta 13. kola Prvenstva BiH u košarci završena su prije nekoliko minuta, a pobjede su upisale ekipe Gradine i Širokog Brijega.

Gradina je u Srebreniku u derbiju začelja dočekala Bosnu Royal i slavila laganu pobjedu od 78:65, te se tako kriza Sarajlija nastavila.

Gledali smo egal utakmicu sve do treće dionice, koju domaći dobijaju 16:8 i tako prave prednost od 14 poena.

Do kraja nisu imali problema da zadrže prednost i upišu pobjedu, a tako su ostali ispred Bosne, koja i dalje drži začelje.

Slobodan Pejović je kod domaćih ubacio 13 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Došen sa 15.

U drugoj utakmici, Širokobrikježani su bili sigurni na Pecari protiv Kaknja, a konačni rezultat glasio je 72:60.

Do trijumfa ih je i ovaj put vodio fenomenalni Goran Filipović sa 23 poena i 5 asistencija, dok je kod gostiju 12 poena ubacio Čurevac.