Bosna ostala bez Amerikanaca i upisala peti poraz, Vogošća slavila u Skenderiji

Bosna Royal je večeras upisala i peti poraz u šest utakmica Prvenstva BiH za košarkaše. U Skenderiji je slavila Vogošća (73:95) za svoju treću ovosezonsku pobjedu.

Problemi za bivšeg prvaka Evrope javili su se i prije početka utakmice. Od tri Amerikanca koji su na startu sezone bili u rosteru sarajevskih Studenata, protiv Vogošće je nastupio – nijedan. Naime, King i Mallory su napustili ekipu (nezvanično, na obostrano zadovoljstvo), dok je Julio Guity bio u publici na tribinama Skenderije, ali nije mogao igrati zbog povrede.

Bosna Royal je dobro otvorila meč, u prvoj četvrtini imala pet poena prednosti u nekoliko navrata, dok Vogošćani nisu nijednom poveli.

No, u drugoj dionici odvrtio se potpuno različit film. Gosti su zaigrali agresivnije u odbrani, Bosnini igrači na banalan način gubili lopte te je Vogošća okrenula meč u potpuno drugom smjeru. U 13. minuti gostujući igrači su vodili sa 33:25, a na poluvrijeme otišli sa prednošću od 40:27.

Raspad Bosnine igre nastavio se u drugom poluvremenu, kontrama i polukontrama Vogošća je otišla na visokih +24 (39:63) u 24. minuti, a tri minute kasnije rezultat je glasio 46:71.

Pred kraj treće i početak zadnje četvrtine domaća ekipa je počela topiti razliku i u 32. minuti, uz seriju od 15-2, smanjila na 61:73. Ipak, ispostavilo se da je to bilo sve na temu Bosninog otpora, Vogošća je ponovo preuzela konce i na kraju ostvarila trijumf od 73:95.

Najefikasniji kod Vogošće bili su Micić (19), Vranić (14) i Bjeletić (13), a Zimić (18) i Došen (15) kod Bosne Royal.