Bosna na krilima Bradforda i Duraka u neizvjesnoj završnici pobijedila Ohrid

Košarkaši sarajevske Bosne Royal pobijedili su u Skenderiji AV Ohrid rezultatom 84:82, u okviru 20. kola regionalne ABA 2 lige.

U utakmici koja je bila neizvjesna do samog kraja, Studenti su na poluvremenu imali prednost 35:31, ali gosti su u nastavku zaigrali nešto bolje i i tri minute prije kraja vodili su sa 73:77.

Ipak, sjajni Bradford je pogodio dvije trojke zaredom, a zatim je poentirao i Knežević, te su Studenti serijom 8:0 stigli do preokreta, a na kraju u penal završnici i do tijesne pobjede rezultatom 84:82.

Bradford sa 24 poena predvodio je Bosnu do šestog trijumfa sezone, a odličan je bio i Durak sa 19 ubačaja, te Šturanović sa 14 poena.

Ross je postigao 25 poena za goste, Zimić je dodao 21, a Janeski 17 poena.