Boro na čelu tabele: Sjajni Bešić pogodio i asistirao za pobjedu na teškom gostovanju

Bosanskohercegovački reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je sjajan meč u pobjedi svog Middlesbrougha protiv Sheffield Wednesdaya, a tim sa Riversidea je upisao pobjedu na gostovanju rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo atraktivnu igru i golove, ali zato u drugom dijelu mogli su se radovati gosti. Prvo je u 49. minuti Muhamed Bešić, koji je već postao miljenik navijača Boroa, postigao prvi gol za vodstvo svog tima, a onda je samo nekoliko minuta kasnije asistirao Brittu Assombalongi za 0:2.

Desetak minuta prije kraja Adam Reach je uspio postići gol za 1:2, ali to nije bilo dovoljno da se napravi određeni rezultatski preokret.

Inače, ovom pobjedom Boro je došao do prvog mjesta gdje će sigurno biti makar jednu noć, dok konkurenti ne odigraju svoje duele.