Borac slavio protiv Mladosti u golijadi: Banjalučani sutra mogu matematički osigurati opstanak

Borac je ostvario veoma važnu pobjedu protiv Mladosti u utakmici sedmog kola Lige za opstanak (4:2), a time je Banjalučki klub došao na korak od ostanka u društvu najboljih.

Domaći su bili bolji na otvaranju, a imali su i jednu dobru šansu. U 14. minuti došli su do vodstva kada je pogodio Kunić. Borac je i u nastavku bio bolji i imao nekoliko pokušaja, a u 45. minuti Mladost je izjednačila golom Pandže.

Već u drugoj minuti nastavka utakmice Borac je došao ponovo u vodstvo, a još jednom je bio strijelac Kunić. Igralo se otvoreno na obje strane, a onda je u 62. minuti Lazić poravnao na 2:2.

Banjalučani su po treći put poveli u 73. minuti kada je pogodio Danilović. U 80. minuti Kunić je kompletirao hat-trick za 4:1, a to je bio konačan rezultat utakmice.

U slučaju da GOŠK pobijedi Čelik u sutrašnjoj utakmici, Borac će zvanično osigurati opstanak u društvu najboljih.