Borac savladao Vogošću i obezbijedio evropsko proljeće nakon 14 godina

Rukometaši Borca su večeras u Banja Luci slavili protiv Vogošće u utakmici Challenge Cupa i tako nakon 14 sezona čekaju proljeće u Evropi.

Pred oko 1.800 gledalaca u dvorani Borik, slavili su sa ubjedljivih 30:18 i ubjedljivo i plasirali se u šesnaestinu finala ovog takmičenja.

Crveno-plavi su odlično otvorili meč i u 10. minutu dolaze do 5:0. Bojan Ljubišić je spustio “roletnu” na svoj gol, tako da gosti prvi pogodak postižu tek u 11. minutu. U narednim minutama igralo se gol za gol, sve do 18. kada Mijatović postiže pogodak za plus šest, 9:3. Šešić u 20. minutu odvodi Borac m:tel na sedam golova razlike, 11:4. Do kraja poluvremena rukometaši Vogošće uspjeli su smanjiti zaostatak na pet golova, 13:8.

Dominirao je u prvih 30 minuta Bojan Ljubišić, a isto je nastavio i početkom drugog poluvremena. U 37. minutu, golom Rađenovića iz kontra napada, Banjalučani ponovo imaju sedam golova prednosti, 16:9. U narednom napadu sjajni Ljubišić ponovo zaustavlja šut gostiju, a kapiten Ćelić realizuje napad za velikih plus osam, 17:9. U 42. minutu golovima Ćelića i Đurđevića Borac m:tel dolazi do dvostruke prednosti, 20:10. Zatim je Vogošća uspjela smanjiti prednost, ali ipak nakon 49 minuta utakmice Borac dolazi do nove dvostruke razlike. Tada je na semaforu stajalo 24:12.

Na kraju ubjedljiva i apsolutno zaslužena pobjeda Borca m:tel 30:18.