Bologni važna tri boda u borbi za opstanak, Torino smanjio šanse za Evropu

Posljednja utakmica dana u italijanskoj Seriji A se igrala u Torinu gdje su domaći ugostili Bolognu i doživjeli poraz rezultatom 1:3.

Za Torino je sve krenulo dobro jer su već u 6. minuti poveli sa 1:0 zbog autogola Pulgara.

Ipak do poluvremena Bologna dolazi do preokreta preko Polija u 29. i Pulgara u 34. koji se iskupio za grešku sa početka susreta.

Novi pogodak za 1:3 na semaforu je postavio Orsolini u 65. minuti, a Torino je do kraja uspio postići još jedan pogodak koji nije bio dovoljan za pozitivan rezultat. Strijelac gola je bio Izzo u 89. minuti.

Bologna je na ovaj način osvojila velika tri boda koja će značiti u borbi za opstanak, a treba napomenuti da su obje ekipe pred kraj utakmice ostale sa igračem manje zbog crvenih kartona Lyanca iz Bologne te Aine iz Torina.

Torino – Bologna 2:3