Bolan krik se prolomio dvoranom: Pobjeda Oklahome u sjeni povrede Westbrooka

Petu pobjedu zaredom ostvarila je Oklahoma, ali navijače Thundera sada samo zanima stanje Russella Westbrooka.

Oklahoma je na svom parketu sa 122:116 savladala New Orleans (peta pobjeda zaredom) u meču koji je obilježila povreda Russella Westbrooka u trećoj četvrtini.

Prvo poluvrijeme donijelo je preokrete. Nakon prve četvrtine u prednosti je bila Oklahoma, ali je u nastavku New Orleans zaigrao agresivnije i uspio uz minimalno vodstvo otići na odmor.

Iako su u trećoj deonici ostali bez Russella Westbrooka, domaći igrači su uspjeli u ovom dijeli meča doći do presudne prednosti koju su sačuvali do kraja bez obzira na to što su Pelicansi zadnju četvrtinu dobili sa osam razlike.

Paul George je predvodio oklahomu sa 23 poena, a jedan manje dodao je Dennis Schroeder. Steven Adams je postigao 18 poena, a prije povrede Westbrook je postigao 17 poena uz sedam skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Julius Randle sa 26 poena.

Ipak, rezultat i sve drugo ostalo je u sjeni povrede playmakera Thundera. Westbrook je povrijedio članak lijeve noge u trećoj četvrtini meča.

On je u doskoku ispod koša nagazio na nogu Anthonyja Davisa i izvrnuo nogu nakon čega je pao na parket. Bolan krik prolomio se dvoranom, nastao je muk.

Teren je napustio šepajući jer uopšte nije uspio da se osloni na nogu, više se nije vraćao na teren. Zasad nije poznata težina povrede, ali prizor je bio zaista jeziv…