Bolan kraj evropskog sna za Dinamo: Gojak tragičar Modrih u Lisabonu

Evropski san zagrebačkog Dinama je okončan večeras u Lisabonu i to na dosta bolan način.

Benfica je slavila nakon produžetaka, a konačni rezultat je glasio ubjedljivih 3:0.

Domaći su produžetke izborili golom u 71. minuti kada je Livakovića savladao Jonas. Uslijedila je drama u produžecima, ali ona nije dugo trajala.

Ferro je fantastičnim golom donio prednost Benfici u 94. minuti, a onda Amer Gojak postaje tragičar Modrih.

Bio je sam pred golom domaćih, dočekao ubačaj sa strane i onda promašio nemoguće. O ovom promašaju će se sigurno dugo pričati, a Zagrepčani će ga pamtiti zauvijek…

Tačku na ovu utakmicu stavlja Grimaldo golom u 105. minuti, koji je tako riješio ovaj dvomeč.

Dinamo je utakmicu završio i sa igračem manje, jer je Stojanović u 104. minuti dobio drugi žuti karton.

Benfica – Dinamo 3:0 (Jonas 71’, Ferro 94’, Grimaldo 105’)