Blitzkrieg za titulu: Sarajevo u 11 minuta napunilo mrežu Širokog

Fudbaleri Sarajeva su na Pecari nastavili grabiti ka šampionskoj tituli, a potpuno su nadigrali Široki Brijeg i slavili sa ubjedljivih 0:3.

U prvom poluvremenu i nije bilo previše uzbuđenja, a najopasnije je bio kada je Eliomar bio u velikoj šansi. Sve je sjajno napravio u 35. minuti, ali je onda šut bio neprecizan.

Zatim je Velkoski pokušao iznenaditi Bilobrka, ali je i on bio neprecizan.

U drugom dijelu utakmice prava rapsodija bordo tima, koji je u 11 minuta napunio mrežu domaćih. Bio je to pravi blietzkrieg

Sve je počelo u 59. minuti kada je mrežu Bilobrka zatresao Benjamin Tatar nakon ubačaja Almira Bekića. To je, dakle, bio samo početak.

Samo sedam minuta kasnije novi gol za Sarajevo. Ahmetović je prošao po lijevoj strani, lijepo pronašao Hebibovića, kojem nije bilo teško da matira Bilobrka za 0:2.

Tri minute poslije sve je bilo riješeno. Nova kontra gostiju, a ovaj put je sve odradio Ahmetović, koji postavlja konačnih 0:3.

Tako je Sarajevo došlo do velikog trijumfa i dodatno se približilo šampionskoj tituli, ali je pomoglo i gradskom rivalu Željezničaru.

Plavi su sada trećeplasirani, a gradski derbi ćemo gledati na stadionu Grbavica.

Široki Brijeg – Sarajevo 0:3 (Tatar 59’, Hebibović 66’, Ahmetović 70’)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Ćorić, Franjić, Marić, Eliomar, Jurić, Begonja, Hrkać, Perković, Marković, Enin.

SARAJEVO: Kovačević, Mujakić, Lazić, Hebibović, Bekić, Stanojević, Halilović, Crepulja, Ahmetović, Tatar, Velkoski