Blazersi prekinuli pobjedničku seriju Clippersa, izvrsni Jusuf Nurkić na double-double učinku

Portland Trail Blazersi ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad Los Angeles Clippersima u njihovom Staples Centeru, 125:104.

Takav rasplet nije se mogao naslutiti nakon prve tri četvrtine, s obzirom da je rezultat bio tijesan većim dijelom utakmice. No, potom su gosti jednostavno ubacili u brzinu više te prosto samljeli Clipperse u zadnjoj dionici i na brutalan način prekinuli njihovu pobjedničku seriju (dobili pet mečeva zaredom do ovog susreta).

Sjajnu partiju i double-double učinak ostvario je Jusuf Nurkić. Uz raspucanog CJ McColluma (35 poena) i Damiana Lillard (20 poena, 12 asistencija), bh. centar je bio udarna snaga Portlanda te je za svega 25 minuta u igri zabilježio 20 poena, 12 skokova i 2 asistencije.

Zanimljivo da su Clippersi često faulirali Nurkića i slali ga na liniju slobodnih bacanja, ali div iz Živinica im je odgovorio na sjajan način, sa osam ubačaja od devet penala.

Kod poraženih su prolaznu ocjenu zavrijedili tek Montrezl Harrell (22 poena) i Lou Williams (18).

Blazersi su trenutno peti na Zapadu sa omjerom 41-26, Clippersi su sedmi sa 39-30.