Blazersi pokazali zube prvacima, ali i prokockali veliku prednost: Warriorsi poveli sa 2-0 u seriji

Šteta. Ta riječ je vjerovatno prva na koju su pomislili navijači Trail Blazersa nakon druge utakmice finala Zapadne konferencije NBA lige.

Portland je pokazao zube aktuelnim prvacima na njihovom parketu u Oracle Areni, imao osjetnu prednost u jednom trenutku, ali na koncu ipak ostao bez pobjede. Warriorsi su slavili sa 114:111.

Sve je djelovalo sjajno za goste nakon prvog poluvremena (50:65) u kojem su imali i 17 poena prednosti. Trojkama su “ubijali” Golden State, koji je i u ovom susretu bio lišen usluga Kevina Duranta (navodno neće igrati ni naredna dva meča).

U trećoj četvrtini domaći ubacuju u brzinu više, tope razliku serijom 13-0 te se ova dionica završava u egalu (89:89), da bi Blazersi ponovo stekli opipljivije vodstvo na pet minuta prije kraja (94:102). Međutim, tu su i stali. Uslijedila je serija kontranapada Warriorsa, nametnuli su ritam koji gostujući košarkaši nisu uspjevali pratiti, već su se jednostavno pogubili u tom metežu. Vrijedi potcrtati da je domaćem timu vjetar u leđa dao i neobičan sudijski kriterij…

Na 12 sekundi prije kraja Golden State je poenima Draymonda Greena poveo sa tri poena razlike, da bi nakon time-outa Portland krenuo u zadnji napad. No, Damianu Lillardu loptu je ukrao Andre Igoudala i sve je bilo gotovo. Ostalo je 114:111. Trijumf Warriorsa za prednost od 2-0 u seriji.

Ponovo je u redovima pobjedničkog tima briljirao Steph Curry (37 poena), koji je imao dobru podršku u Klayu Thompsonu (24) i Draymondu Greenu (16), dok je njegov brat Seth također bio zapažen kod Blazersa (16). Sjajno su se stoga na tribinama zabavljali njihovi roditelji Dell i Sonia.

U ekipi Trail Blazersa, pak, najefikasniji su bili Damian Lillard (23) i CJ McCollum (22).

Serija se sada seli u Portland, naredna utakmica igra se u večeri između subote i nedjelje.

Golden State – Portland 114:111 (2-0)