Blazersi nadigrali Clipperse, Marjanović nemoćan protiv Nurkića

Portland je ostvario novu pobjedu u NBA ligi, uz još jedan dobar nastup reprezentativca BiH Jusufa Nurkića.

Blazersi su slavili nad Clippersima, 116:105. Domaći su u Moda Centeru uglavnom kontrolisali rezultat u prvom poluvremenu dozvolivši gostima iz Los Anđelesa da se približe do velikog odmora, a čak je pred kraj druge četvrtine bilo i neriješeno.

I u trećem periodu se desilo da je Portland ispustio plus deset pa su Clippersi kako tako bili u igri, a ista greška se Portlandu nije desila u posljednoj četvrtini. Kada su tu napravili dvocifrenu razliku, praktično su osigurali pobijedili.

Damian Lillard i CJ McCollum su predvodili ekipu Portlanda sa 25 odnosno 23 poena, a Trail Blazersi su solidno šutirali za tri tokom cijelog meča i bili su dominantniji u skoku.

Jusuf Nurkić je također bio jedan od ključnih igrača Portlanda, za 23 minute na parketu upisao je 16 poena, 9 skokova, 3 blokade i jednu asistenciju.

Danilo Gallinari i Lou Williams su ubacili po 20 poena za Clipperse. Srbijanski centar Boban Marjanović, koji je susret počeo u prvoj petorci, upisao svega četiri poena uz šut iz igre 2-5, a imao je i četiri skoka. Miloš Teodosić je igrao samo četiri minuta, promašio je jednu trojku i imao je jedan skok.

Clippersi sada imaju skor 6-5, a Trail Blazersi 9-3.

Zanimljivo je navesti i da su aktuelni prvaci Warriorsi doživjeli katastrofu na svom parketu, na krilima Erica Bledsoea (26 poena) i Giannisa Antetokounmpa (24) Milwaukee je pobijedio sa 134:111.