Bivši kapiten Željezničara sa svojim timom odolio napadima Zvezde, Suduva napravila veliko iznenađenje

Suduva je u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka sa visokih 3:1 slavila protiv favorizovanog APOEL-a.

Domaće je do pobjede predvodio sjajni Cicilia, koji je postigao hat-trick za samo 10 minuta. Pogađao je u 9., 13. i 19. minuti. APOEL nakon toga nije imao snage da se vrati, a u završnici meča su stigli do počasnog pogotka. Duboko u sudijskoj nadoknadi je pogodio Caju.

Tako će imati jako težak zadatak da u uzvratu sustignu prednost Suduve i izbore prolaz u drugo pretkolo.

Crvena zvezda je remizirala s latvijskim Spartaksom za koji nastupa bivši kapiten Željezničara Aleksandar Kosorić, a rezultat je glasio 0:0.

“Crveno-beli” su najbolju šansu imali u 42. minuti. Krstičić je presjekao loptu, Pavkov šutirao, ali lopta je otišla malo pored gola. Šampion Srbije je bio bolji protivnik tokom cijelog meča, ali do gola nikako nisu mogli doći.

Na kraju je njihove promašaje mogao kazniti Spartaks, ali ni domaći nisu bili dovoljno koncentrisani u završnici, te je na kraju meč završen rezultatom 0:0.

U nešto ranije odigranom susretu Astana je sa 1:0 savladala crnogorsku Sutjesku, a odlučio je pogodak Murtazayeva u 29. minuti. Marin Aničić je odigrao svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.