Bitka za treće mjesto Istoka: Philadelphia slavila u penal završnici nad Clevelandom

Philadelphia je došla do velike pobjede na svom terenu protiv Clevelanda 132:130, čime se zakomplikovala borba za treću poziciju na Istoku. Briljirao je LeBron James, ali je to bilo nedovoljno da se pobijede odlični Sixersi.

Poslije prvog poluvremena definitivno nije izgledalo da bi meč mogao biti pretjerano interesantan, a kamoli da ima neizvjesnu završnicu. Domaćin je vodio 78:55, ali je u drugom poluvremenu uslijedio pad. Tačnije, dogodio se LeBron. “Kralj” je sjajno vodio ekipu do potpunog priključka (ujedno postao i najmlađi igrač koji je došao do brojke od 31.000 poena). Kada je JJ Redick pogodio trojku za +8 minut i po prije kraja, gosti se nisu predavali i došli su do penal završnice. Ipak, nisu uspjeli napraviti potpuni preokret i na kraju su pretrpjeli drugi vezani poraz od Sixersa.

Kod pobjednika najefikasniji je upravo bio Redick sa 28 poena, poen manje postigao je Ben Simmons, ali ostvario triple-double uz 15 skokova i 13 asistencija. Dario Šarić je imao slab učinak od pogođene trojke iz devet pokušaja iz igre, uz po tri skoka i asistencije. Na drugoj strani do triple-doublea, ukupno 73. u karijeri, došao je i LeBron James sa 44 poena i po 11 skokova i asistencija, Jeff Green postigao je 33 poena. Sada su dvije ekipe gotovo poravnate na trećoj poziciji na Istoku. Sixersi imaju 49-30, dok su Cavaliersi na 49-31.

Rezultati NBA lige: Philadelphia – Cleveland 132:130, Detroit – Dallas 113:106 (produžetak), Orlando – Charlotte 100:137, Washington – Atlanta 97:103, Boston – Chicago 111:104, New York – Miami 122:98, Toronto – Indiana 92:73, Memphis – Sacramento 93:94, Phoenix – New Orleans 103:122, LA Lakers – Minnesota 96:113.