BH Telecom savladao DB Schenker, Addiko Banka i ZAMM trijumfovali u zaostalim mečevima

Večeras je u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigran jedan susret redovnog 9. kola SC Business lige, dok su odigrana i dva zaostala meča iz 8. i 6. kola.

BH Telecom je u odličnom meču 9. kola nakon preokreta savladao ekipu DB Schenkera sa 3:2.

DB Schenker – BH Telecom 2:3 (Gačević, Džebo / Tipura, Suljević, Čardaklija)

Nakon početnog ispitivanja snaga, ekipa Schenkera je preuzela inicijativu u meču, te u 8. minutu preko Gačevića dolaze do vodstva od 1:0.

Na odgovor Telecoma se nije puno čekalo, pa u 11. minutu Tipura pogađa za poravnanje na 1:1.

Do kraja prvog dijela igre obje ekipe su imale po nekoliko prilika, ali golmani se nisu dali iznenaditi, pa su vrhunski odradili svoj dio posla, te su najzaslužniji što se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

Igrači BH Telecoma su se na pauzi dogovorili kako da uđu u nastavak meča, a da je dogovor urodio plodom vidjeli smo odmah u prve dvije minute drugog poluvremena.

Prvo je samo četrdesetak sekundi nakon nastavka igre, Suljević matirao Poplatu za preokret i vodstvo Telecoma od 2:1.

Samo minutu poslije i Čardaklija se upisuje u listu strijelaca, te tako povećava vodstvo na 3:1.

Igrao se 30. minut kada se Džebo odlično snašao pred golom ekipe u žutim dresovima i smanjio vodstvo na 3:2.

Do kraja susreta gledali smo veoma nervoznu igru obje ekipe, ali promjene rezultata nije bilo pa je BH Telecom upisao novi trijumf u 10. sezoni SC Business lige.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Memić, Lopčić, Zukić, Ibrahimović, Melić, Ajnadžić.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

NADOKNADE

Zaostali susret 8. kola igrali su ZAMM/mC Liga Bez Briga i Javni Servis BiH. Javni Servis je odlično otvorio meč i preko Ljuce došao do vodstva, ali do kraja susreta ZAMM je ipak bio mnogo bolji suparnik, pa su preko Hadžića, te u dva navrata Ligate i Sokolar Adnana došli do pobjede od 5:1.

ZAMM/mC Liga Bez Briga – Javni Servis BiH 5:1 (Hadžić Ad., Ligata x2, Sokolar Ad. x2 / Ljuca)

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

U zaostalom meču 6. kola sastali su se Bosnalijek i Addiko Banka. Addiko Banka je na krilima fantastičnog trojca Lackanovića koji je postigao tri pogotka, Milinkovića sa dva pogotka i Minića sa jednim golom stigla do pobjede od 6:3. Za Bosnalijek se dva puta u listu strijelaca upisao Bekan, dok je tome jedan pogodak dodao Pećanac.

Vrijedi istaći da je ovaj susret obilovao fair play ponašanjem igrača, od čega vrijedi izdvojiti potez Grbašića u 7. minutu, kada je priznao igranje rukom u kaznenom prostoru i tako protivniku dao priliku da iz kaznenog udarca dođe do pogotka.

Bosnalijek – Addiko Bank 3:6 (Bekan x2, Pećanac / Lackanović x3, Minić, Milinković x2)

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Pećanac, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

Addiko Bank: Barbarić, Ribić, B. Kovačević, Hadžiosmanović, J. Kovačević, Todorović, Vasiljević, Zeljić, Ličina, Lackanović S., Milinković, Minić, Omeragić, Mujanović, Zoletić, Grbeša, Lackanović Đ., Omerbegović, Lalović, Dragičević.

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Alem Bajrović.