BH Pošta i BH Telecom slavili u derbijima, Klas nakon golijade došao do pobjede

Večeras su u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri prva duela 5. kola desete sezone SC Business lige.

U veoma efikasnom meču Klas je savladao DDC MLS , da bi u drugom susretu Telemach sa 5:1 deklasirao ekipu Securitasa. Derbi kola između BH Telecoma i Bosnalijeka, pripao je domaćinu, dok je u posljednjem večerašnjem susretu BH Pošta slavila pobjedu protiv Pokopa.

Klas – DDC MLS 8:6 (Čavčić x2, Ed. Boloban, Kapo x2, Plakalo x3 / Cernica x3, Kitovnica x2, Fehrić)

Klas je odlično ušao u susret pa preko Čavčića u 2. minutu dolaze do vodstva od 1:0.

DDC MLS se poslije primljenog gola uozbiljio i u samo nekoliko minuta preko Kitovnice i Cernice dolaze do preokreta.

Njihova radost nije dugo trajala, jer je Klas krenuo veoma ofanzivno, pa Čavčić u 9. minutu poravnava na 2:2, da bi minut poslije Edis Boloban postigao pogodak za novo vodstvo Klasa.

Junak Klasa u prvom dijelu igre bio je Kapo, koji u 13. i 15. minutu postiže pogotke i svoju ekipu na odmor vodi sa vodstvom od 5:2.

Drugo poluvrijeme je odlično krenulo za DDC MLS, prvo u 22. minutu preko Fehrića dolaze do pogotka, da bi Cernica nakon odličnog solo prodora u 27. minutu zatresao mrežu domaćih i svoju ekipu doveo do samo jednog pogotka zaostatka za Klasom.

Igrao se 29. minut kada je Plakalo pogodio mrežu DDC MLS-a, da bi samo minut poslije nakon odlične kombinacije sa Bolobanom, isti igrač postigao pogodak i ekipu Klasa ponovo doveo do tri gola prednosti nad protivnikom.

U 34. minutu centralna figura bio je ponovo Plakalo, koji tako stiže do trećeg gola na utakmici, a Klas dovodi do vodstva od 8:4.

DDC MLS je u posljednjim minutama proigrao, pa Kitovnica i Cernica pogađaju za 8:6, te smo sa tim rezultatom ušli u posljednje dvije minute susreta.

Klas: Vrtić, Hrvić, Kadušić, Boloban F., Boloban Ed., Plakalo, Kapo, Bisić, Čavčić, Ćurevac, Kurić, Alić, Dovadžija, Muminhodžić, Ramić, Sultanić.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović, Kitovnica, Omerhodžić.

Telemach – Securitas 5:1 (Rakanović x2, Lemezan x3, Kasapović / Hrvat)

Telemach je od početka nametnuo svoju igru, međutim Securitas je odolijevao njihovim napadima pa je dugo na semaforu stajao početni rezultat.

Kako se bližio kraj poluvremena koncentracija u odbrani gostiju je opadala, a to koristi Telemach i preko Rakanovića dolazi do vodstva od 1:0.

Na samom kraju poluvremena, nespretnu reakciju odbrane Securitasa koristi Lemezan i pogađa za 2:0, te se s ovim rezultatom otišlo na odmor.

Securitas je na početku drugog dijela igre bio fenomenalan, ali mnogobrojne prilike u prvih pet minuta nisu pretvorili u pogodak, te je na drugoj strani stigla kazna, a strijelac za vodstvo Telemacha od 3:0 bio je Lemezan.

U 32. minutu Securitas ipak stiže do pogotka, a nadu za pozitivan rezultat svojoj ekipi vratio je Hrvat.

Iako je Securitas u drugom dijelu bio bolja ekipa, međutim raspoloženje Lemezana je pokvarilo njihove planove, pa je tako ovaj igrač postigao treći pogodak na meču, a svojoj ekipi donio prednost od 4:1.

U posljednjim sekundama utakmice Rakanović i Kasapović su postigli golove i tako postavili konačnih 6:1 u korist Telemacha.

Telemach: Šalaka, Čomor, Hodžić, Čović, Lemezan, Galić, Durić, Berilo, Beganović, Šušnjević, Zahirović, Šimić, Ridžal, Banduka, Sokolović, Mastilo, Mirvić, Rakanović, Kasapović, Peljto.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić.

BH Telecom – Bosnalijek 2:0 (Borovina, Čardaklija)

BH Telecom je nešto agresivnije otvorio susret, pa su u prvih pet minuta imali nekoliko odličnih prilika, ali Mrguda je bio na visokom nivou pa promjene rezultata nije bilo.

Nakon početnog pritiska Telecom uslijedio je mirniji period igre u kojeme je Bosnalijek imao nešto više od igre, ali izrazitih prilika za promjenu rezultata nije bilo, pa se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

Drugo poluvrijeme odlično otvara BH Telecom pa preko Borovine u 23. minutu dolaze do vodstva od 1:0.

Igrao se 31. minut kada je Granilo milimetarski preciznim pasom pronašao Čardakliju koji matira Mrgudu za povećanje prednosti BH Telecoma.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa je tako BH Telecom golovima Čardaklije i Borovine stigao do vrijednog trijumfa od 2:0.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Kovač, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

BH Pošta – Pokop 5:2 (Džafo x2, Janjoš, Tahirović, Bučan / Turković, Pleh)

Nakon početnog ispitivanja snaga, BH Pošta je prva došla u priliku. Odličnu akciju izveli su Krka i Džafo, da biovaj drugi uputio loptu ka Janjošu koji se propisno obrukao i sa veoma male udaljenosti umjesto da zatrese mrežu, pogodio stativu gola Pokopa.

U 7. minutu bolju igru Poštari su krunisali pogotkom, Janjoš i Krka su izveli odličnu akciju, da bi pogodak za vodstvo postigao Mahir Džafo.

Igrao se 17. minut kada je Salčin odlično dodao do Janjoša, koji nije bio sebičan te mu je ostavio loptu na deset metara od gola Pokopa, ali Bihorac odlično reaguje, te Pošta ne dolazi do pogotka, pa se na odmor otišlo sa 1:0 u korist domaćih.

U drugom dijelu nervoza se uvukla u redove Pokopa, a to Pošta koristi na znalački način pa u 26. minutu preko Janjoša dolaze do 2:0, da bi u 29. Tahirović pogodio za visokih 3:0.

U 31. minutu Pleh je izveo odličnu solo akciju i asistirao za Turkovića koji matira Zuku za smanjenje prednosti BH Pošte na 3:1.

Igrao se 34. minut kada je nekadašnji fudbaler Željezničara, Sead Bučan izveo odličnu solo akciju nakon koje pogađa za 4:1 u korist BH Pošte.

Do kraja susreta Džafo je postigao pogodak za 5:1, da bi tačku na meč stavio Pleh i tako postavio konačnih 5:2.

Vrijedi istaći da je Plehovom pogotku prethodio maestralan lažnjak Avdagića kojim je Ermina Salčina ”izbacio” sa parketa dvorane Amel Bečković u Vogošći.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

Večerašnje mečeve sudio je dvojac, Amir Omerbašić i Almedin Berilo.