Bh. odbojkašice nakon nevjerovatnog prvog seta poražene od Španije

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protiv selekcije Španije rezultatom 0:3.

Nakon fantastičnog starta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u odbojci i dvije pobjede protiv Rumunije i Latvije, selekcija BiH je doživjela i prvi poraz.

Duel se igrao španskoj Guadalahari, a ključnim se pokazao prvi set koji je pripao Španjolkama rezultatom 34:32. Tada su bh. odbojkašice izgubile na samopouzdanju, pa su naredna dva seta mnogo lakše pripala domaćinu (25:19 i 25:12).

Najbolja u bh. timu bila je Dajana Bošković sa devet poena, dok je jedan manje dodala Iman Isanović.

Revanš susret igra se u nedjelju u 20:30, s tim da će domaćin biti Bosna i Hercegovina. Ukoliko bh. odbojkašice savladaju rivala, imat će odlične šanse da izbore Evropsko prvenstvo.