Bh. kadeti poraženi od Belgije, protiv Irske za plasman dalje

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva od Belgije (4:0), tako da će našim momcima biti potrebna pobjeda protiv Irske kako bi se plasirali dalje.

Prvu priliku imala je naša reprezentacija kada je Đokanović u trećoj minuti šutirao pored gola. Nakon toga pokušao je i Mehić. Belgija je došla u prednost u 17. minuti kada je Vertessen pogodio na asistenciju Onane.

Minutu poslije gola Mpie je šutirao pored gola. Belgijanci su udvostručili prednost u 29. minuti. Mpie je bio strijelac, a asistent Vandermeulen. Velika prilika za našu reprezentaciju viđena je u 35. minuti. Badžak je izašao na golmana Belgije, koji mu je odbranio.

Poslije toga izblokiran je udarac Matkovića. Drugo poluvrijeme počelo je šansom Belgijanaca, a šutirao je Mpie. Na drugoj strani Memišević je poslao loptu pored gola. Isti igrač pokušao je i u 52. minuti, no njegov pokušaj je izblokiran.

Belgija je povela sa 3:0 u 63. minuti autogolom Rankića. Memišević je bio u šansi za naš tim u 70. minuti, ali nije bilo promjene rezultata. Konačan rezultat utakmice postavio je Lemoine u 79. minuti.

BiH je nakon dvije utakmice trećeplasirana sa istim brojem bodova kao Irska, koja je na drugom mjestu. Upravo će Zmajići 11.05. igrati protiv Iraca za plasman dalje.

Bosna i Hercegovina-Belgija 0:4 (0:2)

Stadion: „New York“, Rotherham. Sudija: Dennis Higler (Holandija). Sudije asistenti: Chasan Koula (Njemačka), Volodymyr Vysotskyi (Ukrajina). 4. sudija: Keith Kennedy (Sjeverna Irska). Golovi: 0:1 Vertessen (17’), 0:2 Mpie (29’), 0:3 Rankić (63’ autogol). Žuti kartoni: Memišević (BiH)

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Elvir Muminović, Dino Islamović, Dragan Matković (41. Elmin Herić), Stefan Rankić, Robert Voloder, Alen Mehić, Ajdin Hasić (69. Edin Mujić), Denil Badžak (57. Armin Šarić), Andrej Đokanović, Malik Memišević. Selektor: Zoran Erbez.

Belgija: Nick Shinton, Lucas Lissens, Siebe Vandermeulen, Lars Dendoncker, Loic Masscho, Nicolas Raskin, Yorbe Vertessen, Mathis Suray (64. Yari Verschaeren), Sekou Sidibe (55. Gabriel Lemoine), Amadou Mvom Onana (74. Largie Ramazani), Jemie Yayi Mpie. Selektor: Thiery Siquet.