Bazen Otoka savladao DDC MLS, Tržnice Sarajevo i Bosnalijek podijelili bodove

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana dva susreta 11. kola SC Business lige, dok je jedan meč registrovan službenim rezultatom.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana dva susreta 11. kola SC Business lige, dok je jedan meč registrovan službenim rezultatom.

Tržnice Sarajevo i Bosnalijek su u prvom susretu podijelili bodove, da bi u drugom Bazen Otoka savladao momčad DDC MLS-a. Treći susret je registrovan službenim rezultatom u korist BH Pošte.

Tržnice Sarajevo – Bosnalijek 2:2 (Otajagić x2 / Hasanović, Pećanac)

Obje ekipe su čvrsto otvorili utakmicu pa smo prve prilike vidjeli tek u sedmom minutu. Naime, Pećanac je odlično našao prostor i šutirao na gol Tržnica, ali Šahbazović reaguje i otklanja opasnost od svog gola.

Samo minut poslije Kadrić je izašao sam pred Mrgudu, ali odlični golman Bosnalijeka u tri navrata brani njegov udarac i loptu šalje u korner.

Igrao se 13. minut kada je Otajagić matirao Mrgudu za vodstvo Tržnica od 1:0.

U 18. minutu Bekan je oprobao šut iz slobodnog udarca sa 15-ak metara, međutim lopta odlazi iznad gola domaćina.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo sa prednosti domaćih od 1:0.

Odmah na otvaranju drugog dijela igre Bosnalijek stiže do poravnanja. Mrguda je poslao odličnu loptu na drugu stativu, a Hasanović se odlično snalazi i trese mrežu Tržnica.

Poslije postignutog pogotka, Bosnalijek je krenuo još agresivnije ka golu Tržnica, međutim brojni udarci su završavali u bloku odbrane domaće ekipe.

Tržnice su svoju priliku čekale sve do 34. minuta, kada se Otajagić odlično snalazi i drugi put na ovom meču trese mrežu protivnika za novo vodstvo od 2:1.

Trideset sekundi prije kraja susreta odličan pozicionirani napad odigrao je Bosnalijek, a na kraju Pećanac trese mrežu za poravnanje na 2:2, te tako postavlja konačan rezultat utakmice.

Tržnice Sarajevo: Otajagić, Džanković,Junuzović, Bogilović, Kadrić, Šahbazović, Imamović, Huskić.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Pećanac, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

DDC MLS – Bazen Otoka (Šahović x2, Pozderac, Cernica x3 / Korać x3, Feriz x3, Klačar)

DDC MLS je veoma ozbiljno ušao u susret, pa u 2. minutu preko Šahovića iz slobodnog udarca dolaze do vodstva.

Igrao se 10. minut kada Šahović prolazi Subašića i pogađa praznu mrežu gostujuće ekipe.

Odmah po kretanju sa centra, Feriz pogađa za smanjenje rezultata na 2:1.

U 11. minutu Korać je pogodio za poravnanje, da bi samo minut poslije nakon ubačaja Hubijara, maestralno glavom zatresao mrežu Tatara za preokret rezultata na 3:2.

Dvadesetak sekundi prije kraja poluvremena odličnu akciju su odradili Pozderac, Šahović i Cernica, da bi ovaj posljednji pogodio i tako postavio konačan rezultat prvog dijela igre od 3:3.

Odmah po otvaranju drugog dijela igre, Korać stiže do svog trećeg pogotka na ovom susretu i Bazen dovodi do vodstva od 4:3.

Igrao se 25. minut kada Klačar sa dvadesetak metara odličnim udarcem trese mrežu domaćih, da bi samo dvadesetak sekundi kasnije i Feriz pogodio za visoko vodstvo od 6:3.

U 30. minutu Fehrić je odlično došao do kaznenog prostora gostiju, ali završnica je bila i više nego očajna, pa tako promjene rezultata nije bilo.

Korać je odlično u 33. minutu uposlio Deljkovića, koji nesebično dodaje do Feriza da bi ovaj matirao Tatara za 7:3.

U 36. minutu vidjeli smo dva pogotka. Prvo je Pozderac pogodio za 7:4, da bi Cernica zatresao mrežu Subašića i svojoj ekipi vratio nadu da mogu do pozitivnog rezultata.

Šahović je u 38. minutu imao odličnu priliku, ali njegov udarac zaustavlja Subašić i tako ne dolazi do promjene rezultata.

Igrao se 39. minut, kada Cernica dolazi do trećeg pogotka na ovom susretu i smanjuje rezultat na 7:6.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo tako da je susret završen pobjedom Bazena Otoka nad momčadi DDC MLS.

Vrijedi istaći da iako ekipa DDC MLS-a nije ispunila očekivanja, njihovi navijači ipak jesu, pa su momci imali tokom cijele utakmice gromoglasnu podršku sa tribina.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović, Kitovnica, Omerhodžić.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

Klas – BH Pošta 0:3 (Službeni rezultat)

Klas: Vrtić, Hrvić, Kadušić, Boloban F., Boloban Ed., Plakalo, Kapo, Bisić, Čavčić, Ćurevac, Kurić, Alić, Dovadžija, Muminhodžić, Ramić, Sultanić, Zeba, Trnka.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Farik Kečo.